شهید علی قربانی

 


زندگینامه


شهید علی قربانی در ۱۵/۱۰/۱۳۴۴ در شهرستان ورامین در خیابان مسجد جامع به دنیا آمد. پس از گذراندن دوران کودکی در سال ۱۳۵۱ در مدرسه کوشیار (توحید) مشغول به تحصیل شد و پس از آن وارد مدرسه راهنمایی لشکری (علوی) شد. در همین دوران بود که خانواده شهید منزل خود را به خیابان مهدیه انتقال دادند.

او در سال ۲۵/۶/۱۳۶۰ همراه با نیروهای بسیج به مناطق جنگی اعزام شد و توانست در عملیات فتح المبین در قالب تیپ ۷ ولی عصر شرکت کند. پس از آن به عضویت سپاه خرمشهر درآمد و پس از آزادسازی این شهر که خود نیز در آن شرکت داشت در قسمت حفاظت فیزیکی (دژبانی) مشغول به خدمت شد. پس از چند ماهی به لشکر ۲۷ حضرت رسول در قسمت پدافند منتقل شد. پس از مدتی کوتاه وارد تیپ ۱۰ لشکر مخصوص حضرت سیدالشهداء علیه السلام شد (پس از مدتی تیپ تبدیل به لشکر شد) او ابتدا در گردان حضرت علی اصغر و سپس مدت زیادی در گردان حضرت علی اکبر مشغلو به خدمت بود. از عملیات‌های مهمی که این شهید بزرگوار در آن‌ها شرکت داشت می‌توان: فتح المبین (آزادسازی خرمشهر)، والفجر مقدماتی، والفجر ۱، والفجر ۴، خیبر (که لازم به ذکر است وی در این عملیات دچار مجروحین شیمیایی گشت) بدر، والفجر ۸، کربلای ۱ را نام برد. البته به غیر از موارد مذکور وی در دهها عملیات بزرگ و کوچک ایزایی نیز شرکت نموده است و پس از مدتی به سمت معاون گروهان نصر از گردان حضرت علی اکبر درآمد.

او در عملیات غرورآفرین کربلای ۱ (آزادسازی شهر مهران) در منطقه ارتفاعات قلاویزان در نقطه‌ای که به عنوان سرستون به خط دشمن حمله کردند،‌ هدف تیربار دشمن قرار گرفت و به مقام بلند شهادت نائل آمد و به آرزوی دیرینه‌اش رسید.

 


وصیتنامه


مادرم ؛ پسرت علی می‌رود برای یاری کردن احکام الهی در سرتاسر گیتی تا خون سرخش را در کربلای جنوب بریزد،‌ اگر با ریختن خون علی‌ها اسلام پایدار است ای گلوله‌ها سینه‌ی سرخ مرا بشکافید.

خواهرانم ؛ همچون فاطمه زهرا (س) به زندگی خود ادامه دهید، کاری نکنید که غیر رضای خدا و اولیاء خدا باشد.

ملت شهید پرور، دوست دارم که احترام جان باختگان بسیجی را نگهدارید، مبادا به آنها چیزی بگوئید. آنها یاران با وفای حسین (ع) و امام عزیز هستند البته نه هر بسیجی بلکه اگر فردی در لباس مقدس بسیج خیانت کند بسیجی نیست بلکه منافق است و از سودجویان می‌باشد.

نگویید که من پاسدار بوده‌ام بلکه بگویید بسیجی بوده‌است زیرا دوست دارم با لباس بسیجی دفن شوم بدانید که هیچ لباسی مقدس‌تر از لباس بسیج نیست.

مسئله‌ای بسیار مهم برای همه شناخت دقیق وظایف است و باید سعی شود با شناخت صحیح و کامل ان به تمام وظایف عمل شود.

پیروی از امام عزیز را عین پیروی از خدا و رسولش بدانید.

لحظه‌ای غفلت ننمائید و از افراط و تفریط در تمام امور بپرهیزید و وحدت امت اسلامی را نادیده نگیرید.

والسلام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *