کتاب شهدای گردان علی اکبر

 

اخیرا کتابی درباره شهدای گردان علی اکبر به چاپ رسیده که در آن خاطراتی درباره شهدای شاخص این گردان منتشر شده است.

 

نام کتاب: اعزامی از شهرری

نویسنده: محمود روشن ماسوله

انتشارات: سوره مهر

با همکاری دفتر پایداری و ادبیات مقاومت حوزه هنری

سال چاپ: ۱۳۹۹

 

خرید کتاب:

۱- خرید حضوری: کتابفروشی های انتشارات سوره مهر در خیابان سمیه و میدان انقلاب جنب سینما بهمن، کتاب را برای عرضه گذاشته اند. در حال حاضر کتاب اعزامی از شهرری پشت ویترین کتاب فروشی مرکزی سوره در خیابان سمیه جنب ساختمان حوزه هنری پشت ویترین گذاشته اند.

۲- خرید اینترنتی:

لینک خرید:

خرید از فروشگاه اینترنتی باسلام

 

خرید از وب سایت پاتوق کتاب فردا

 

 

 

محمود روشن (نویسنده کتاب اعزامی از شهر ری) از سال ۱۳۶۵ تا سال ۱۳۹۵

متن ارسالی نویسنده برای سایت گردان علی اکبر:

من از همرزمان مسلم اسدی بودم. مسلم دوست و فرمانده من بود. مسلم توصیف نشدنی است. همه شهیدان، روحی بلند و ملکوتی داشتند. بخصوص شهیدان عزیزی که من افتخار دوستی شان را در گردان علی اکبر داشتم.

بیشتر مدت زمان حضور در جبهه را در گردان علی اکبر بودم. یک دِین بزرگ بر دوش خودم احساس می کنم که به سهم خودم یاد و خاطره آن شهیدان والامقام و دوست داشتنیِ دوران جنگ را بنگارم تا بماند برای ثبت در یاد و خاطره تاریخ تا همگان بدانند که در دوران دفاع مقدس جوانان دست از جان شسته ای بودند که خود را فدای دوست کردند تا نگذارند دشمن متجاوز وارد کشور ما شود. دشمنی که داعیه سه روزه اشغال ایران و رسیدن به تهران را داشت.

این ایثارگری ها نباید فراموش شود.

حدود شش سال است که مشغول نوشتن خاطرات جنگ و ثبت آن به شکل کتاب هستم. بالاخره در اواخر اردیبهشت سال ۱۳۹۹ ، این کتاب به زیور طبع آراسته شد.

نام و یاد حدود ۳۰ نفر از شهدای گردان علی اکبر علیه السلام در این کتاب ذکر شده است. شهدایی چون جواد رهبر دهقان، مسلم اسدی، سید جمال قریشی، علیرضا آملی، محسن ایوبی، جلال شاکری،حسین ظهوریان، ابوالقاسم کشمیری، منصور مهدی و تعداد دیگری از دوستان شهیدم.

ایستاده از راست: محمود روشن ایستاده از چپ: شهید محسن ایوبی

وظیفه ای سنگین داشتم برای بازگویی خاطرات این نام آوران. قطعاً چند سال دیگر و پس از مدتی، ما دیگر در این دنیا نیستیم اما باید شرح رشادت ها و ایثارگری های این نازنینان که در پاره ای از تاریخ این سرزمین حادث شد، در تاریخ ماندگار شود. بنابراین ما وظیفه داریم که به سهم خود، این خاطرات را ثبت کنیم.

 

کتاب خاطراتی درباره شهدای گردان علی اکبر

محمود روشن – پیش از عملیات کربلای ۱ – ۱۳۶۵
معرفی کتاب «اعزامی از شهر ری» به زبان نویسنده – صفحه ۱
معرفی کتاب «اعزامی از شهر ری» به زبان نویسنده – صفحه ۲

 

رونمایی از کتاب “اعزامی از شهر ری” همزمان با چهلمین سالگرد دفاع مقدس

 

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments