شهید سید علی اصغر قریشی


شناسه


نام: سید علی اصغر

نام خانوادگی: قریشی

نام پدر: سید محمد

نام مادر: منور

تاریخ تولد: ۳۱ خرداد ۱۳۳۲

محل تولد: کرج

تحصیلات: کاردانی

شغل: معلم

وضعیت تاهل: متاهل (دارای یک فرزند پسر)

تاریخ شهادت: ۳ بهمن ۱۳۶۵

محل شهادت: شلمچه – شلحه صالحیه

عملیات: مرحله سوم کربلای ۵

یگان: لشکر ۱۰ سیدالشهدا – گردان علی اکبر

مزار: روستای برغان

سایر اطلاعات: برادر ایشان (سید عباس) و پسرعموی ایشان (سید جمال) نیز به فیض شهادت رسیده اند.

 

 


زندگینامه


شهیدان سیدعباس، سیدجمال، سیدمحمد و سیدعلی‌اصغر قریشی در روستای برغان از توابع شهرستان کرج در خانواده‌ای مذهبی و عاشق اهل بیت(ع) بدنیا آمدند. تربیت صحیح پدر و مادر که خود از متدینین و معتمدین منطقه بودند، باعث شد که این عزیزان در مسیر اسلام و قرآن پرورش یافته و خود را فدایی انقلاب و امام نمایند. علاوه بر این چهار شهید گرانقدر که به فاصله حدود ‌یکسال به شهادت رسیدند، عموی بزرگوارشان (شهید سید کمال قریشی) که به علت فعالیتهای انقلابی توسط منافقین کوردل در محل کارش ترور شد و به شهادت رسید و پسرعمویشان (شهید سید محمود قریشی) که در عملیات خیبر به فیض شهادت نایل آمد، باعث سربلندی بیشتر این خانواده گردیده است.

 

 


وصیتنامه


فرارزهایی از وصیتنامه شهید سید علی اصغر قریشی:

 

از شما می‌خواهم مبادا در مقابل این موهبت الهی که اگر نصیبم شد ناسپاسی کنید. پدرم! مگر شما نمی‌گوئیدکاش من به جای حسین(ع) داغ از دست‌دادن فرزندان خود را تحمل می‌کردم، حال مگر خمینی فرزند حسین نیست،مگر جبهه‌های ما کربلانیست.

اگر کسی الان مطیع امام نباشد، اگر الان کسی باشد که توجه به جبهه نکند در زمان ظهور امام زمان(عج) هم در مقابل امام زمان خواهد ایستاد…. اگر واقعاً عاشق اباعبدا.. (ع) هستید بیایید زوار کربلا شویم؛ و زوار کربلا هم اکنون در جبهه مشغول نبرد است تا ان شاء ا.. راه کربلای حسینی را باز نماید.شهید سید محمد قریشی – قافله شهدا

 

 


تصاویر


شهیدان قریشی
شهیدان قریشی

 

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات