شهید عبدالحسین داستان

 


شناسه


نام: عبدالحسین

نام خانوادگی: داستان ایمچه

نام پدر: حیدر

ولادت: ۱۳۴۷

محل تولد: اردبیل

سن: ۲۰ سال

شغل: دانشجوی رشته زمین شناسی دانشگاه تبریز

شهادت: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۶۷ (مصادف با شب عید فطر)

عملیات: بیت المقدس ۶

محل شهادت: ارتفاعات شیخ محمد

مزار: کرج – امامزاده محمد

 

 


زندگینامه


شهید دانشجو «عبدالحسین داستان‌ایمچه» اول فروردین سال ۱۳۴۳، در خانواده ای متوسط و مذهبی چشم به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی خود را تا سال چهارم در دبستان خواجه نصیر طوسی در اردبیل به اتمام رساند. بعد از آن در سال ۱۳۵۸، با خانواده به شهر کرج هجرت کردند و در دبستان پناه اسلام ذوب آهن دوره ابتدایی را به پایان رساند.

عبدالحسین هم‌زمان با تحصیل به مبارزه با رژیم ستم شاهی هم می پرداخت. در همان اوان زندگی با شرکت در تظاهرات های خیابانی و شرکت در نماز جمعه ها انزجار خود را از رژیم پهلوی نشان می‌داد.

او با فعالیت‌های که در بسیج و انجمن اسلامی می‌کرد، در جهت پیشبرد اهداف انقلاب بسیار موثر واقع می شد تا اینکه در سال ۱۳۶۶ که دانش آموز سال چهارم دبیرستان بود به جبهه رفت. وی در حالی‌که رزمنده بود ادامه تحصیل هم می‌داد و در رشته زمین شناسی دانشگاه تبریز قبول شد.

سرانجام وی بعد از اعزام های متعدد به جبهه حق علیه باطل در عملیات بیت‌المقدس شرکت کرده و در شب عید فطر در بیست و ششم اردیبهشت ماه ۱۳۶۷، در منطقه عملیاتی ماووت در ارتفاعات شیخ محمد به شهادت رسید. تربت پاک شهید در جوار امام‌زاده محمد کرج نمادی از ایثار و استقامت در راه وطن است.

 

 


تصاویر


 

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments