شهید رحیم برقی


شناسه


نام: رحیم

نام خانوادگی: برقی

نام پدر: کریم

ولادت: ۱۳۴۷

محل تولد: هشترود

شهادت : ۱۴ اسفند ۱۳۶۵

محل شهادت: شلمچه

نام عملیات: تکمیلی کربلای ۵

رجعت و خاکسپاری: ۱۸ اسفند ۱۳۷۳

 

 


زندگینامه


رحیم برقی در سال ۱۳۴۷ در هشترود  به دنیا امد. از همان کودکی به فراگیری قران اهتمام ورزید و بعد از دریافت مدرک سوم راهنمایی به شغل تجاری پرداخت و خود یکی از اعضای فعال بسیج پایگاه شهید زراعی شهر قدس گردید.

وی با توجه به کمی سن نسبت به مسائل مذهبی خیلی حساس بود و حتی یکبار نمازش ترک نشد و اوقات فراغت را به ورزش و مطالعه می گذراند و از شروع فعالیت پایگاه ایشان جز نفرات اول تا اینکه مسئولیت پایگاه به وی سپرده شد

تکیه کلامش خدمت به خلق برای رضای خدا بود. بسیار توفیق حضور در صحنه های نبرد حق علیه را باطل را داشت و هنگام حضور و اعزام به جبهه سفارش میکرد دعا کنید که پیروز انقلاب و پیر جماران سخن می راند و می گفت پیرو او باشید و مبادا صحنه را ترک کنید که خیانت بخون شهدا نموده اید.

وی در شهر قدس (منطقه قلعه حسن خان) سکونت داشت.

رحیم در اخرین اعزام در کربلای ۵ منطقه شلمچه به درجه والای شهادت نائل امد که بعد از هشت سال پیکر مطهرش به تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۷۳ به میهن اسلامی رجعت نمود و فضای شهر را عطر اگین کرد و در مزار شهدای بهشت فاطمه سلام علیها در شهر قدس کنار دیگر همرزمانش به خاک سپرده شد.

 

 


تصاویر


 

 

Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین نظرات بیشتر
Inline Feedbacks
View all comments
احمد نوری
احمد نوری
3 ماه پیش

باسلام – شهید بزرگوار با تن مجروح و تعداد دیگر از رزمندگان به اسارت در آمده بودند و بعد از اسارت دسته جمعی توسط عراقی ها به شهادت نائل می شوند . روحشان شاد