گزارش یادواره مجازی شهید حمید لریجانی

 

گزارش یادواره مجازی شهید حمیدرضا لریجانی

آبان ۱۳۹۸

 

 

به دنبال برگزاری یادواره های مجازی در سایت گردان حضرت علی اکبر صورت گرفت، در آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ هفتمین یادواره ی مجازی نیز برگزار شد.

یادواره ی مجازی هفتم برای شهید حمید لریجانی، برگزار شد.

 

 

جهت برگزاری این یادواره:

 • در گام اول؛ کار یادواره در حالی شروع شد که تنها دو عکس از شهید بزرگوار در آرشیو گردان وجود داشت. بنابراین فراخوان جمع آوری خاطرات مربوط به شهید حمید لریجانی در سایت گردان گذاشته شد.

فراخوان جمع آوری خاطراتی از شهید “حمید لریجانی”

 • در گام دوم؛ مصاحبه ای اختصاصی با خانواده شهید (پدر و مادر شهید) در استان تهران، منطقه حکیمیه، انجام شد. ضمن انجام این مصاحبه، تعداد زیادی از عکسهای شهید، وصیتنامه، زندگینامه، مقداری از دفترچه شعر شهید و متن مصاحبه تعدادی از دوستان شهید، جهت بارگذاری در سایت و تکمیل صفحه شهید، دریافت شد.

تک‌پسر خانواده!

دل‌نوشته شهید حمیدرضا لریجانی

رسیدن به قله‌ی کمال در ۱۹ سالگی! وصیتنامه شهید حمیدرضا لریجانی

 

 

 

 •  هر روز ۱۰ عکس به آلبوم تصاویر شهید در سایت، اضافه شد. سپس در طول مدت یادواره، صفحه شهید در صفحه ی اصلی سایت، سنجاق شد و مورد بازدید بیشتری قرار گرفت.

شهید حمیدرضا لریجانی

 

 

 

 • همچنین با استفاده از عکس مزار شهید که در شهرستان محلات قرار دارد و از خانواده ایشان دریافت گردید لینک مربوط به زیارت مجازی شهید بزرگوار نیز در طول مدت یادواره، ساخته و بالای صفحه اصلی سایت گردان علی اکبر، سنجاق شد و مورد بازدید علاقه مندان به شهید، زیارت شد.

زیارت مجازی مزار شهید “حمیدرضا لریجانی”

 

 

 

 • در گام بعدی؛ مصاحبه ای با جانباز مجید رضاییان در خصوص شهید لریجانی که از دوستان نزدیک ایشان بود، انجام گرفت و بر همین اساس، محتوایی آماده و بر روی سایت گردان قرار گرفت.

شهید حمیدرضا لریجانی؛ به روایتِ جانباز مجید رضاییان

 

 

 

 • گام بعد؛ مصاحبه با آقای حمید قاسمی؛ همرزم شهید لریجانی در محل دفتر گردان انجام شد و متن آن در سایت، بارگذاری شد.

آخرین نفر!

 

 

 

 • گام بعد؛ در گام بعد، مصاحبه ای با دوست و هم محل شهید لریجانی در دفتر گردان انجام شد و خاطرات بیان شده، طبق درخواست مصاحبه شونده، بدون ذکر نام ایشان، در سایت بارگذاری شد.

جشنواره گل

 

 • گام بعد؛ مصاحبه ای تلفنی با آقای ابوالفضل محمدی انجام شد و تعاریف ایشان از شهید حمید لریجانی در قالب یک متن، آماده و در سایت بارگذاری شد.

ناجی دنیا و آخرت

 

 • گام بعد؛ مصاحبه های انجام شده در سالهای پیش در خصوص شهید بزرگوار حمید لریجانی، بازنویسی شد و در سایت قرار گرفت.

قدم زدن در خیابان های شهر…

بدون خداحافظی…

ناجی

محجوب ولی شاد

بی‌اعتنا به خمپاره‌ها…

 

 

 

 • گام بعد؛ در طول یادواره، آقای مصطفی بیات، از همرزمان در گردان علی اکبر، خاطره ای را در خصوص شهید لریجانی برای سایت ارسال نمودند که این خاطره هم در قالب متنی به انتشار درآمد.

مدیریت فکر

 

 

 • گام آخر؛ لینک مطالبی که در طول یادواره شهید لریجانی تهیه شد، در صفحه شخصی ایشان قرار گرفت.

در طول مدت یادواره، با ۶ نفر مصاحبه انجام شد. ۱۴ مطلب در ارتباط با شهید بر روی سایت گردان، بارگذاری شد و بیش از ۱۰۰ عکس در آلبوم عکس ایشان بارگذاری شد.

هدف از برگزاری یادواره های مجازی در سایت؛ زنده کردن نام و یاد شهدای گردان علی اکبر و مرور خاطرات همرزمان در فضایی راحت، به دور از دغدغه های متعدد و فارغ از مشغله های بسیار برای حضور فیزیکی در مراسم یادبود است.

میزان بازدید از صفحه ی شهید حمید لریجانی افزایش چشمگیری داشت. همچنین میزان بازدید از مطالب مرتبط با شهید، بسیار بالا بود.

 

 

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات