شهید مسعود فرشادی

 


شناسه


نام: مسعود

نام خانوادگی: فرشادی

نام پدر: مهدی

ولادت: ۱۳۴۸

شهادت: ۲۰ دی ۱۳۶۵

محل شهادت: شلمچه

عملیات کربلای ۵

این شهید بزرگوار؛ پسرعمه ی شهید مهدی رضاییان و جانباز مجید رضاییان بوده است.

 

 


زندگینامه


شهید مسعود فرشادی در اولین روز زمستان ۱۳۴۸ در محله لویزان شمیران دیده به جهان گشود. نامش را مسعود گذاردند تا سعادت واصله از پروردگارمتعال را که با تولدش به خانواده رسیده بود شکر گزار باشند.

دوران طفولیت و ابتدائی را در همان محله گذراند.

او از همان دوران نوجوانی در جلسات قرآن و یادگیری احکام دینی شرکت می نمود و با روحیه ای باز آهنگ انقلاب را به گوش و جان می گرفت . در راهپیمایی های مخالفت با رژیم منحوس پهلوی به همراه مادرش عاشقانه شرکت می جست و کم کم شعارهای انقلابی در وجودش نسج می گرفت . با این روحیه پا به عرصه انقلاب گذاشت .

بعد از وقوع انقلاب اسلامی و با صدور فرمان حضرت امام مبنی بر تشکیل ارتش ۲۰ میلیونی، آمادگی های لازم را در خصوص آموزش های نظامی بدست آورد و با هماهنگی با شهید مهدی رضائیان تصمیم به اعزام به جبهه ها گرفت.

در مراجعات اولیه به لحاظ سن کم با مخالفت مسئولین مربوطه روبرو گردیدند ولی بالاخره موفق به جلب موافقت و اعزام به جبهه ها گردیدند . در عملیات های مختلف به اتفاق همرزمانش شرکت جست . چون برادر دیگرش در عملیات های مختلف شرکت جسته و به سختی مجروح گردیده بود، عشق و عطش ایشان در جبهه ها زیادتر شده بود.

نهایتاً در عملیات کربلای ۵ به اتفاق همرزم دیرینش، پسردایی اش مهدی رضائیان شرکت جست و عاشقانه رزمید و تانک های بیشماری از بعثیون را منهدم نمود تا اینکه مورد اصابت مستقیم مینی کاتیوشا قرار گرفته و در حالی که دست در گردن شهید مهدی رضائیان داشت به اتفاق ایشان به ملکوت اعلا شتافت.

 

 

از سخنان شهید مسعود فرشادی:

بار الها از تو می خواهم اول زیارت کربلا و بعد شهادت در راهت را نصیبم بگردانی

 

 


خاطرات


همۀ برادرانم…

 

 


تصاویر


 

Subscribe
Notify of
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات