شهید محمد بابالو


شناسه


نام: محمد  /  محمدحسین

نام خانوادگی: بابالو

نام پدر: حسینعلی

نام مادر: مریم

ولادت: ۱۳۴۹

محل تولد: کرج

سن: ۱۸ سال

شهادت: ۳ مرداد ۱۳۶۷

محل شهادت: جاده خرمشهر

عملیات: دفاع سراسری

یگان: لشکر ۱۰ سیدالشهدا – گردان علی اکبر

مزار: کرج – امامزاده محمد

 

 


زندگینامه


شهید محمدحسین بابالو که نام پدرش«حسین علی» و نام مادرش«مریم» است در سال ۱۳۴۹، در کرج چشم به جان گشود. وی تا مقطع دوم راهنمایی ادامه تحصیل داد و به عنوان رزمنده ای دلاور در سمت «آرپی چی زن» در جبهه به مجاهدت پرداخت. سرانجام در سوم مردادماه ۱۳۶۷، با اصابت گلوله به پهلو و کتف در سوم مرداد ماه ۱۳۶۷، به شهادت رسید و مزارمطهرش در جوار «امامزاده محمد» کرج میعادگاه عاشقان و عارفان دلسوخته است.

 

 


خاطرات


  • همرزم شهید:

محمد هم مانند سایر شهدا، با مرام و با معرفت بود. آخرین دیدارمان برمیگردد به اواخر فروردین سال ۱۳۶۷. وقتی به همراه بچه های گردان علی اکبر از اردوگاه روبروی دوکوهه به اندیمشک می رفتیم، شهید محمد بابالو مرا همراهی کرد… و چه همراهی!… او ساک مرا گرفت و در تمام طول مسیر، آن را حمل کرد. هرچه اصرار کردم، حریفش نشدم و تا ابد، شرمنده اش ماندم.

 

روضه‌خوانی برای درختها!…

هیئت فاطمیه گردان علی‌اکبر(ع)

 

 


وصیتنامه


بسمه تعالى

با درود و سلام خدمت حضرت ولى عصر(عج ) و نایب بر حقش حضرت امام خمینى (ره) و با درود به رزمندگان کفرستیز از جنوب تا غرب کشور و سلام بر شهیدانى که جان دادند تا اسلام زنده بماند.

الهى

بسوزان هر طریقى مى پسندى          که آتش از تو و خاکستر از من

رسول اکرم (ص ) مى فرماید: هیچ قطره‌اى بالاتر از قطره خونى که در راه خدا ریخته شود نیست و به درستی که چه زیبا مى فرماید: شهید بهشتى که شهادت حرکتى است شتابدار به سوى معشوق که نصیب هر کسى نمى شود و چه زیباست در راه خدا جان دادند و با ائمه معصومین و دوستان شهیدمان ملاقات کردند. یک روزى ملک الموت به إذن خداوند مى‌آید و جانمان را مى گیرید پس چه خوب است که خودمان جانمان را تقدیم کنیم و با عزت از دنیا برویم.

خدایا! سالهاست که در انتظار شهادت نشسته ام. خدایا! به ما هم توفیق بده تا شهادت نصیب ما هم بگردد.

خدایا! مرا به آتش عشقت بسوزان و پیکرم را خاکسترکن تا بتوانم در پیش روى حضرت على اکبر رو سفید باشم و ثابت کنم که از پیروان حضرت سیدالشهدا هستم. عزیزان خودتان را به خدا نزدیک کنید و نیمه شب با خدا مناجات کنید و ائمه معصومین را صدا بزنید و با خدا عشقبازى کنید و در آخر جانتان را تقدیم کنید که مى فرماید :

چرا باید سرانجام در خاک رفت

خوشا آنکه پاک آمد و پاک رفت

خدایا! به پدرو مادرم صبر عنایت بفرما.

پدر و مادرعزیزم! من فرزند صالح و خوبى براى شما نبودم و نتوانستم رنج و زحمات شما را جبران کنم، مرا ببخشید و عفو کنید چون دیگر دست من از این دنیا کوتاه است. پدرعزیزم و مادر گرامیم! از کلیه آشنایان و دوستان براى من حلالیت بطلبید برادرانم را خوب تربیت کنید و اى خواهران من سعى کنید زینب گونه زندگى کنید.

دوستان عزیز گرچه من دوست خوبى برایتان نبودم و نتوانستم دوست صالح برایتان باشم و حقوق برادرى را ادا نکردم مرا ببخشید و حلال کنید.

از قرآن و فاتحه دریغ مدارید.

والسلام و على عبادا… الصالحین

خدایا! آتش عشقى عطا کن

بسوزان پیکر و بال و پرم را

خدایا! عاشقى درمانده هستم

بسوزان ز آتش عشقت دلم را

این دو بیت را خودم سروده ام

«محمد بابالو »

 

 


تصاویر


 

 

Subscribe
Notify of
guest
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین نظرات بیشتر
Inline Feedbacks
مشاهده همه نظرات
دلتنگ کربلا
دلتنگ کربلا
1 ماه پیش

با عرض سلام و تشکر در کانال گردان علی اکبر ع در تلگرام اخرین مطلبی که هست درباره شهید محمدبابالو هست البته بصورت عکس بریده روزنامه هست و خیلی ریز هست و فقط با زوم زیاد میشود مطالعه کرد ولی بخاطر خاطره بسیار زیبایی که از آخرین روضه ایشان و نحوه شهادت ایشان هست لطفا اون خاطره را اینجا بنویسید ضمنا نرم افزارهایی هست که در صورت سختی تایپ، با خواندن مطلب،گوشی خودش تایپ می کند می توانید از آن نرم افزارها کمک بگیرید دعایی که نوشتید که معروف بوده که ایشان همیشه پایان روضه می خواندند که احیینا سعیدا… بیشتر »

IMG_20201209_044810_637.jpg